Saglıklı bir cinsel yasam için basit bir çözüm…

Home Blog, Sağlık / Saglıklı bir cinsel yasam için basit bir çözüm…
0 Comments

İngiltere’de East Anglia Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya gore yaban mersini, sağlıklı bir cinsel yaşam için gizli bir anahtar olabilir.

“Amerikan Klinik Beslenme Dergisi” (The American Journal of Clinical Nutrition) yayınlanan bir yazıya göre flavonoidler bakımından zengin gıdalar arasında yaban mersini önemli bir yer tutuyor.

Flavonoidler bitkisel kökenli bileşiklerdir ve güçlü antioksidan özellikleri ile iltihabı (yangıyı) azaltır, sağlıklı damar oluşumunu teşvik eder ve hücresel hasarı önleyip, onararak yaşlanmayla mücadele ederler. Flavonoidlerin demans, Alzheimer hastalığı ve bazı kanserlere karşı da korunmada etkin olduğu bilinmektedir.

Saglıklı damar oluşumu da özellikle erektil disfonksiyon (Ereksiyon bozukluğu) riskinin azalmasında önemli bir etki oluşturuyor.

Daha detaylı bilgi için :http://www.organicauthority.com/are-blueberries-the-secret-to-a-healthy-sex-life/

Soğan, elma, yaban mersini, kayısı, armut, çilek, ahududu, pırasa, domates, lahana, brokoli, ıspanak, maydanoz, böğürtlen, vişne, kiraz, erik, siyah üzüm, kırmızı şarap, turunçgiller, yeşil çay flavonoidlerin en yaygın besinsel kaynaklarıdır.

(Visited 196 times, 1 visits today)
Categories: