Doğal cilt bakımı söz konusu olduğunda, güzel görünmek içim pahalı ürünler gerekmez. Tek ihtiyacınız olan besindir. Daha doğrusu, doğru gıdalar. Topikal olarak uygulandığında bazı organik yiyecekler nemli ve tazelenmiş hissi bırakarak cildinizi besler. Bazı gıdalar da kızarıklık, kuruluk ve egzama gibi, cilt tahrişlerini tedavi edebilir. Diğer bazıları ise ince çizgileri ve kırışıklıkları önleyip azaltabilir. Doğal seksi bir ten için ise bu beş gıdaların bir kaynağından uzak kalmayın.

1. Avokado

Avokado sadece Guakamoledan çok daha fazlası için iyidir. Cilt için besleyici vitamin A, D ve E açısından zengin olan bu tatlı yeşil meyve cildimiz için süper bir nemlendiricidir. Hatta avokado cildimizdeki yağlara benzer yağlar içerir. Topikal olarak uygulandığında, özellikle kızarıklık, kuruluk ve tahriş gibi çeşitli cilt sorunlarını iyileşmek yardımcı olabilir. Bir olgun avokadoyu ezip yulaf ezmesiyle karıştırarak basit bir avokado yüz maskesi yapabilirsiniz. Yüzünüze karışımı sürün ve 15-20 dakika sonra yıkayın.C ildiniz bunu çok sevecek.

2. Nar

Nar suyu kolajen üretimini uyarır ve cildi genç görünümlü tutmak için serbest radikallerle savaşa yardımcı olur. Cilt bakımında rutin olarak bu super meyveyi kullanmak için, en sevdiğiniz temizleyiciye nar suyu ekleyin. Ya da, bu tarifi deneyin: 1 su bardağı organik şeker, ½ fincan organik sızma zeytinyağı ve birkaç yemek kaşığı organik nar suyu birleştirin. Ölü deri hücreleri temizlemek ve yorgun cildinizi canlandırmak için duş ya da banyoda bununla fırçalayın.

3. Çikolata

Tabi ki siyah veya ham çikolata. İçindeki kakao antioksidan bakımından zengin olup cilde zarar vermeye çalışan serbest radikallerle savaşarak cilt üzerinde çizgiler, kırışıklıklar ve renk değişimi engelleyebilir. Çikolata aynı zamanda cildin neminli tutmaya yardımcı olabilir.

4. Zeytinyağı

Yağlar cilt için mükemmeldir. Süper bir nemlendiricidir ve cildinizi çok yağlı yapacağını düşünmeyin, aslında cildin doğal yağlılık ve kuruluk seviyelerini dengeler. Herhangi bir nemlendirici yağ gibi zeytinyağını kullanabilirsiniz. Nem emdirmek için duştan veya banyodan sonra sürün. Ayrıca zeytinyağı makyajı kaldırmak için de harikadır.

5. Yoğurt

Cilt bakımı çoklu görev üstlenir. Yoğurt topikal olarak uygulandığında, akne ile mücadele, erken yaşlanmayı önlemeye, deride renk değişikliği azaltmaya ve nemlendirmeye yardımcı olabilir. Sık sık cildinizi nemlendirmek için bir yüz maskesi olarak yoğurt kullanın. Sadece yüzünüze sürün, 15-20 dakika bekledikten sonra temizleyin. Yoğurttaki laktik asit ölü deriyi söker, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya ve gözenekleri küçültmeye yardımcı olur.

(Visited 10 times, 1 visits today)