Meditasyon YağlarıMeditasyon beden, zihin ve ruhu sakinleştirir.  Etrafımızdaki ve içimizdeki dünyalara daha sıkı bağlanmamıza yardımcı olabilir. Kalp hızını ve stres düzeyini düşürmek dahil olmak üzere fiziksel sağlık yararları olduğu gösterilmiştir. Ama bazen, hayatın dikkat dağıtıcılığı meditasyonu zorlu bir hale getirebilir. Esanslı yağlar bu durumlarda yardımcı olabilir.

Güzel kokular, yüzyıllardır dünyanın her kültüründe ritüellerin ve meditasyonun önemli bir parçası olmuştur. Birçok farklı kokunun kullanıcıları farklı bilinç durumlarına soktuğuna inanılırdı. Ve bizim hızlı tempolu, rahatsız edici dünyamızda, bazen alabileceğimiz bütün yardımları kullanmalıyız.

Meditasyonda esanslı yağları kullanın, birkaç yolu var: Kendinizi yağlıyabilirsiniz (üçüncü göz deneyin). Buhar oluşturabilirsiniz (küçük bir sprey şişesi içinde su ile yağları karıştırın) ve esansı havaya sprey olarak sıkabilirsiniz. Hatta bu yöntemlerin bir kaçını bir arada kullanabilirsiniz. İşte sia meditasyon sırasında deniyebileceğiniz 8 esanslı yağ.

1. Sığla (Frankincense): iİanç ve ruhu ile bağlantınızı arttırdığına inanılıyor.

2. Mür (Myrrh): En yüksek seskiterpen içeren esanslı yağ, mür doğrudan hipotalamus, hipofiz ve amygdalin bezlerini uyarır, stresi azaltmaya ve yoğunlaşmaya yardımcı olur. Sakin ve huzur getiren canlandırıcı kokusu ise derin manevi “açılım” konusunda yardımcı olabilir.

3. Sedir Ağacı: Sedir yardımıyla biraz daha net içe odaklanın. Aynı zamanda meditasyon için ihtiyacınızı aydınlatır.

4. Sandal Ağacı: Bu yağ, özellikle duygusal / ruhsal yaraların iyileşmesinde çok yararlıdır.

5. Vetiver: Bu yağ derece topraklama ve özellikle odak kaybetmek bir eğilimiz varsa yararlı olabilir.

6. Portakal Çiçeği (Neroli): Portakal çiçeği esansı, güçlü çiçek kokusu ile kendinizi kabul edip korkularınızla yüzleşmenize ve kendiniz için yapmanız gereken işleri kabul etmenize yardımcı olabilir. Bu koku inanılmaz şehvetli ve dönüştürücüdür, ve aynı zamanda yaratıcılığınız için ilham kaynağı olabilir.

7. Gül:  Hem insani hemde ilahi aşkın kokusu.  Bu romantik ve şehvetli esanslı yağ, kalbinizi açar kendinizi sevmenizi ve özellikle ruhani dünya ile daha derin bir bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

8. Adaçayı: Yanan adaçayı pek çok kabile kültüründe yaygın bir tören uygulamasıdır. Bu yağ negatif enerjileri kaldırarak temizler ve arındırır.  Topraklayarak denge ve enerjinizi düzenler.

(Visited 67 times, 1 visits today)