Günümüz şehir hayatında sabah evden 10 dakika geç çıkmak bile, iş yerine 30 dakika kadar geç varmaya sebep oluyor. Bu yüzden sabah kahvaltılarının mümkün olduğunca hızlı ve besleyici olması gerekiyor. Çoğu insan zamandan tasarruf etmek adına her sabah poğaça benzeri şeyler yiyor. Bu gibi besinler yanında domates, salatalık, peynir gibi takviyeler olmadan her sabah tüketildiğinde, kilo alımına ve kan değerlerinde düşüşe sebep oluyor. Bu yüzden size birkaç tane pratik ve sağlıklı kahvaltı önerimiz var. Aynı zamanda hepsi gayet düşük kalorili ve diyet için uygun.

1- Müsli ile yoğurdu bir kasede karıştırıp yiyebilirsiniz. Bu sizi hem tok hem de dinç utar.

2- Tam tahıllı grisini ile 1 kase dolusu yoğurt yiyebilirsiniz. Tam tahılın besleyiciliği, sabah mahmurluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır.

3- Diyet kahvaltılık gevrekleri 1 kase sütle karıştırıp yiyebilirsiniz. Yanında da 1 porsiyon kadar meyve yerseniz kendinizi gayet zinde hissedersiniz.

4- 1 adet haşlanmış yumurta ve 1 porsiyon meyve ile de sabah kahvaltısı yapabilirsiniz. Yumurtanın kaslarınıza vereceği enerji ve meyvedeki vitamin sayesinde daha enerjik olursunuz.

5- 1 kase yoğurt ve 1 porsiyon meyve yiyebilirsiniz. Hem çok lezzetli olacaktır, hem de hızlı bir şekilde vücudunuza takviyede bulunacaksınız.

6- 1 çay kaşığı bal ile büyük bir bardak muzlu süt yapabilirsiniz. Bunu evinizdeki çırpıcı mutfak robotu ile, çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Muzun içeriğinde bulunan potasyum sayesinde kendinizi yeni güne hazır hissedersiniz. Süt ve bal sayesinde de vücudunuzun sabah ihtiyacı olan diğer besin maddelerini almış olursunuz.

(Visited 108 times, 1 visits today)