PAPATYA YAĞI: Ateşi düşürür. Ağrıları giderir. Spazm çözer. Terletir.
Sinirleri yatıştırır.Bağırsak gazlarını giderir.Vücuda rahatlık verir. Boğaz – bademcik ve diş etlerinin iltihabım giderir. Bel ve baş ağrılarını geçirir. Mikropları öldürür.

PORTAKAL YAĞI: Spazm giderir.Mide rahatsızlıklarını geçirir. Damar sertliği ve felci önler. Soğuk algınlığı, grip ve nezlede faydalıdır. Yorgunluğu ve sinir bozukluğunu giderir. Cildin güzel olmasını sağlar. Kansızlığı giderir.Hazmı kolaylaştırır. Karaciğeri çalıştırır ve safra ifrazatını arttırır. Ateşi düşürür. Nekahat devresini kısaltır.Vücuda enerji verir. Şeker hastalığına faydalıdır. Zayıflatıcıdır.(Mide rahatsızlığından şikayet edenler çok az kullanmalıdır.)

SARIMSAK YAĞI: Mikrop öldürücüdür.Yüksek tansiyonu düşürür, iştahaçar.Hazmı kolaylaştırır.Kabızlığı giderir. İdrar tutukluğunu giderir. Solunum ve hazım sistemindeki mikroplan öldürür. Grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıklar sırasında faydalıdır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine faydalıdır. Dizanteride faydalıdır. Kanı temizler. Kalp adalelerini kuvvetlendirir. Dolaşım bozukluğunu giderir. Böbreklerin normal çalışmasını sağlar. Karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasını sağlar. Mesane taşlarını düşürür. Böbreklerde taş oluşmasını engeller. Siyatik,varis, romatizma, mafsal İltihabında faydalıdır. Egzamada kullanılır. Astım, bronşit, verem, nefes darlığı ve öksürükte faydalıdır. Balgam söktürür. Zehirlenmelerde kullanılır.Zehirli hayvan sokmasında faydalıdır. Balgam söktürür. Arpacık ve basur memelerinde faydalıdır. Saçların uzamasını sağlar. Dökülmesini engeller. Kanseri önler.

SUSAM YAĞI: Safra taşlarının düşürülmesinde faydalıdır. Karaciğer hastalıklarında kullanılır.Kabızlığı ve karın ağrısını giderir. Cinsel gücü arttırır. Nefes darlığı ve bronşite faydalıdır.

TATLI BADEM YAĞI: Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Hamilelerin zayıf düşmemesini sağlar.Sütte içilirse mideyi kuvvetlendirir. Kabızlığı giderir. Nekahat devresini kısaltır. Böbrek ağrılarını hafifletir. Bronşit, Boğaz ağrı, anjin, boğaz yanması ve akciğer hastalıklarında faydalıdır. Egzama ve kaşıntıların verdiği rahatsızlıkları azaltır Böbrek ve mesane taşlarım düşürür. Kulak ağrılarını giderir.Yumurtayla karıştırılırsa basur memelerine sürülecek olursa ağrı ve yanmaları giderir.

(Visited 12 times, 1 visits today)