Aşısını olsanızda, ellerinizi günde 20 kere yıkasanızda gribe yakalanmıyacağınızın bir garantisi yoktur.  Ve bu durum meydana geldiğinde, yapmak istediğiniz son şey burun tıkanıklığınızı, ağrılarınızı ve genel durumuzu olduğundan daha da kötü hale getirmektir. Kendinize bir iyilik yapın ve bu besinlerden uzak durun.

  1. Kolalı içecekler ve meyve suları

Beslenme ve Diyetetik Akademisi için diyetisyen ve sözcüsüne göre; bunlar şekerle yüklüdür ve enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücrelerini zayıflatabilen inflamasyona neden olur.  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aynı durum kurabiye, şeker, tatlı tahıl gibi diğer şeker yüklü gıdalar içinde geçerlidir.

  1. Süt ve Süt Ürünleri

Bildiğinizin tersinei süt ürünlerinin daha fazla burnunuzun akmasına sebep olmaz.  Ancak bazı kişilerde, süt ürünleri boğazınızdaki mukusun daha da kalınlaştırabilir ve daha dayanılmaz hale getirir.

  1. Alkol

Şeker gibi alkolde enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücrelerini zayıflatabilen inflamasyona neden olur ve iyileşmeyi zorlaştırır.  Ayrıca alkol vücudunuz olduğundan daha fazla de-hidre hale getirir.  Eğer ki hem akşamdan kalma hali hemde ateş ile uğraşmak istemiyorsanız, iyileşene kadar alkolden uzak durun.

  1. Rafine Karbonhidratlar

Evdeki atıştırmalık krakerler, klasik hasta yiyecekleri olabilir.  Rafine karbonhidratlar çabuk şekere ayrılır ve meyve suyu, soda, ya da yüksek şeker gıdalara benzer şekilde kan şekerinin yükselmesine neden olur, ve aynı şekilde enfeksiyonla savaşa engel olur.

(Visited 119 times, 1 visits today)